STARDITOETUS

EAS avas uue starditoetuse meetme

16. märtsil avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) uuendatud kujul starditoetuse, kus on suurendatud summat 15 000 euroni ja mille abil luuakse juurde uusi töökohti. Pressiteade asub siin. Starditoetuse andmise eesmärk on aidata vähese ettevõtluskogemusega alustavaid ettevõtjaid, mis omavad kõrget kasvupotentsiaali. Toetuse eesmärgiks on ettevõtete käivitumine ja tulemuste saavutamine äriplaanis kirjeldatud viisil. Starditoetust on oodatud taotlema alustav ettevõtja:

  • kelle ettevõtte asutamisest ei ole möödas rohkem kui 24 kuud,
  • kes loob vähemalt kaks mediaan brutopalka (688 eurot) saavat töökohta,
  • kelle ärimudel on läbimõeldud, tema äriplaan sisaldab lisaks äri kirjeldusele ka ettevõtte käivitamise kava (tegevusplaani),
  • kelle toode või teenus on äritegevuse alustamiseks valmis,
  • kellel on suutlikus kasvada 20% majandusaastas, jõudes vähemalt 80 000 eurose müügituluni kolmanda majandusaasta lõpuks.

Toetuse suurus Starditoetust on võimalik taotleda kuni 15 000 eurot. Toetuse osakaal projekti maksumusest on maksimaalselt 80% ja omafinantseering vähemalt 20%. Starditoetust on võimalik kasutada projekti perioodi jooksul põhivara soetamiseks, turundustegevuste läbiviimiseks, rakendustarkvara ostmiseks ja arendamiseks ning tööjõukulude finantseerimiseks.

OÜ Majanduspartner nõustab ettevõtteid EAS taotluste koostamisel ja äriplaanide kirjutamisel!

Küsi infot ja saada meil Toomas Türnpuu ,

5067751, toomas@majanduspartner.ee

 

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga