EAS toetab atraktsioonide arendamist

EAS toetab rahvusvahelise pereturismi atraktsioonide arendamist

Tänasest, 11. juulist on avatud rahvusvahelise pereturismi atraktsioonide toetusmeede.

Ettevõtlusministri Liisa Oviiri sõnul on oluline mitmekesistada rahvusvaheliste pereatraktsioonide valikut Eestis, et tekitada reisimotivatsiooni Eesti külastamiseks ning pikendada siia reisijate külastusaega.  „Uute atraktsioonide loomine toob Eestisse kindlasti rohkem turiste, kes reisivad koos perega ning näevad Eestis atraktiivset sihtkohta. Mitmed olemasolevad pereatraktsioonid on juba selgelt näidanud Eesti ettevõtjate potentsiaali selles valdkonnas. Eesti tuntus turistide seas tõstab ka meie riigi usaldusväärsust, mis on oluliseks teguriks ekspordi suurendamisel,“ ütles Oviir.

EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso selgitas, et viimasel viiel aastal avatud pereturismi atraktsioonid (eriti Meremuuseumi Lennusadam, AHHAA teaduskeskus ja Lottemaa) on  avaldanud pereturismi kasvule tuntavat mõju. EASi poolt tellitud 2014. aasta väliskülastajate uuringu andmetel kulutavad koos alla 15 aastaste lastega reisijad reisi kohta keskmiselt 250 eurot ja ööpäeva kohta 88 eurot.

„Pereturism ja seda eriti lähematest naaberriikidest, on üks nišše, millesse jätkuvalt panustame. Meie atraktsioonide kvaliteet ja kasvav arv annavad suure panuse turistide siia meelitamiseks, nii on näiteks Lätist saabuvate turiste hulk viimastel aastatel hüppeliselt tõusnud ning seda just pereturismi näol. Positiivne tendents on see, et peamiselt autoga reisivad pered jõuavad ka kõikjale mujale Eestisse ning ei piirdu oma külaskäigul ainult Tallinnaga, “ sõnas Mutso.

Toetust taotlema on oodatud kõik väliskülastajatele huvipakkuvate pereturismi atraktsioonide arendajad. Toetust saavad taotleda nii uued kui ka juba praegu tegutsevad atraktsioonid, mis plaanivad edasiarendusi.  Tingimuseks on, et atraktsioon oleks avatud vähemalt 6 kuud aastas ning pakuks teenuseid ja tegevusvõimalusi erinevas vanuses lastega peredele. EAS toetab investeeringuid atraktsiooni ja teenustesse, samuti turundustegevusi välisturgudel. Vajalik omafinantseering investeeringu toetuse saamiseks on vähemalt 50% projekti maksumusest.

Eeltaotluste esitamise tähtaeg taotlejatele on 1. detsembril (kell 17.00). Meetme eelarve on 14,9 miljonit eurot. Tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Rohkem infot toetuse ja taotlemise kohta http://eas.ee/pereturism

Lisainfo:

Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
Telefon 5022055
tarmo.mutso@eas.ee