Psühhosotsiaalsete tegurite hindamine

 

 

TÖÖKESKKONNA RISKIANALÜÜSI TÄIENDAMINE

1. jaanuaril 2019 jõustunud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatustest üks tähtsamaid on tööandjate kohustus mõõta ja kaardistada töökeskkonnast tulenevad psühhosotsiaalsed ohutegurid.Tööandjal tuleb hinnata töökeskkonna mõju töötajate tervisele ning vajadusel rakendada abinõusid ja meetmeid tervisekahjustuste (sh tööstress, depressioon, läbipõlemine) ennetamiseks ning töökeskkonnast tulenevate ohutegurite mõju vähendamiseks. Alus: Töötervishoiu ja tööohutuse seadus, §91 .

Muutunud töö- ja majanduskeskkonna , tehnilise revolutsiooni ja uute tehnoloogiate valguses on oluline endale teadvustada, et ammu juba ei piisa ainult füüsilise tervise kaitsmisest ning nii nagu kiiver ja kindad kaitsevad töötajat füüsiliste vigastuste eest, nii tuleb ettevõttel konkurentsis püsimiseks leida vahendid ka vaimse tervise kaitseks. Ettevõtte halb sisekliima, ebapiisav motsivatsioon, tööstress jms muudavad töötaja tööpäeva ebaefektiivseks.

Kas meie tahame tüsta tootlikust ja suurendada tööviljakust?

OÜ Majanduspartner teostab ettevõttes töökeskkonna riskianalüüsi täiendamise ja psühhosotsiaalsete tegurite mõõdistamise.

KÜSI PAKKUMIST!

 

Toomas Türnpuu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga